Wszystko o złuszczaniu naskórka

Złuszczanie naskórka to naturalny proces zachodzący w naszej skórze , który ma na celu oczyszczenie głębszych , nowych warstw naskórka , a tym samym prawidłowe dotlenienie oraz natłuszczenie . Tak , tak – natłuszczenie :). Nasza skóra potrzebuje naturalnej bariery lipidowej , żeby mogła być ładna i zdrowa .

Tutaj powstaje zazwyczaj niezrozumienie i przesada zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Można tyle samo zaszkodzić sobie nadmiernie złuszczając jak i wcale tego nie robiąc.

Po pierwsze – każda skóra potrzebuje złuszczania , zarówno cieniutka , wręcz pergaminowa , jak i gruba i tłusta . W obu przypadkach idealnym produktem w domu będzie peeling enzymatczny . Nakłada się go na twarz , dokładnie rozprowadza i pozostawia na kilka minut , w celu aktywacji składników czynnych . Następnie zmywamy i nakładamy krem odżywczy . Bardzo ważne – odżywczy a nie nawilżający . Jeśli mamy delikatną skórę to taki zabieg wystarczy zrobić raz w tygodniu , jeśli grubą nawet 2-3 razy. Nie używajcie w domu peelingów ziarnistych , naprawdę bardzo łatwo przesadzić i efekt będzie odwrotny . Skóra dostanie impus do większego złuszczania , co nie zawsze jest dobre , ponieważ komórki nabłonka powinny w swoim tempie przejść w fazę obumarcia , a właśnie takich chcemy się pozbyć .

Bardzo dobrze jest zrobić sobie dwa razy do roku sesję złuszczania w salonie oddając się w ręce profesjonalistów . Wtedy robimy serię kilku zabiegów  (czasem jest to jeden za to głębszy). To są wtedy takie generalne porządki skórne :). Na wiosnę po zimie i na jesień po lecie . U nas W Bio-Dermie Strefie Piękna i Urody możecie skorzystać z peelingu kawitacyjnego , mikrodermabrazji diamentowej i korundowej , peelingów chemicznych oraz naturalnych . Zapraszamy

Wiosna tuż tuż..

 

 

Jeśli masz pytania pisz biodermagabinet@gmail.com lub dzwoń 692569739

Małgorzata Włodarczyk-Pazdan

(właścicielka Bio-Derma , szkoleniowiec , linergistka , kobieta dla której kosmetyka to pasja )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *