Kriolipoliza – Lipocryo

lipocryo_1

Sprawdź cenę zabiegu:
KRIOLIPOLIZA - LIPOCRYO
1 przyłożenie 100,00zł
2 przyłożenia 190,00zł
3 przyłożenia 260,00zł
4 przyłożenia 320,00zł

Zainteresował Cię ten zabieg?
Zapraszamy na darmowe konsultacje do Strefy Piękna i Urody Bio-Derma.
Wizytę możesz umówić dzwoniąc pod numer: +48 692 569 739

Czym jest kriolipoliza?

Innowacyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej.

Jest to metoda nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej, pozwalająca znacznie zmniejszyć ilość podskórnej tkanki tłuszczowej przy zastosowaniu odpowiedniej niskiej temperatury.

Geneza kriolipolizy

Zjawisko kriolipolizy w 2008 przebadało dwóch lekarzy ze szpitala z Massachusetts, USA – Dr med. Dieter Manstein oraz dr med. R. Rox Anderson w wyniku czego udowodniono, że komórki tłuszczowe (adipocyty) są znacznie bardziej wrażliwe na działanie niskiej temperatury niż otaczające je tkanki i przy doborze odpowiedniej temperatury i czasu jej działania dochodzi do krystalizacji trójglicerydów wypełniających komórki tłuszczowe co w konsekwencji doprowadza do śmierci komórki.

Etapy działania kriolipolizy

W miejscu wykonywania zabiegu powstaje kontrolowany stan zapalny objawiający się wzrostem poziomu limfocytów, histiocytów i makrofagów które będą redukowały naszą tkankę tłuszczową.

 • Na 2-3 dzień po zabiegu wytwarza się kontrolowany stan zapalny,którego szczyt przypada ok. 14 dnia po zabiegu, występuję wtedy najintensywniejsze trawienie martwych komórek tłuszczowych;
 • Od tego momentu stan zapalny zanika i proces ten trwa do 90dni po zabiegu. Wyniki badań histopatologicznych wykonane po tym czasie potwierdzają znaczną redukcje tkanki tłuszczowej w miejscach poddanych zabiegowi.

Przebieg zabiegu:

 • Bezpośrednio przed zabiegiem przeprowadzany jest z klientem wywiad mający na celu wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zapoznanie się z problemem klienta, a także wytłumaczenie klientowi na czym polega zabieg i jakich efektów może się spodziewać.
 • Wspólnie z klientem wybieramy najbardziej problematyczne obszary ciała, na które będziemy wykonywać zabieg.
 • Dokonujemy pomiarów obwodów ciała.
 • Następnie specjalnym aplikatorem (głowicą) zasysamy wybrany obszar i przez ok. 34min działamy na niego temperaturą 3 stopni Celsjusza.
 • W tym czasie klient może się zrelaksować i odpocząć.
 • Po upływie nastawionego czasu zdejmujemy głowicę i delikatnie rozmasowujemy miejsce poddane zabiegowi.

Przeciwwskazania:

 • Choroby układu krążenia związane z nietolerancją na zimno (choroba Raynauda, Krioglobulinemia, Napadowa hemoglobinuria)
 • Pokrzywka;
 • Ciąża i karmienie piersią;
 • Miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry;
 • Miejscowe zaburzenia krążenia.

Kriolipoliza alternatywą dla innych zabiegów

Ze względu na fakt, że kriolipoliza działa nie uszkadzając bariery jaką jest nasza skóra zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych zajęć.

Nie niesie za sobą praktycznie żadnego ryzyka i jest doskonałą alternatywą dla inwazyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej jakimi są różnego rodzaju liposukcje.

Zabiegowi możemy poddawać takie obszary ciała jak: brzuch, uda, łydki, pośladki, ręce i plecy, czyli najczęstsze miejsca gromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Zabieg skierowany jest praktycznie do wszystkich osób borykających się z problemem nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej niezależnie od wieku i aktywności fizycznej.

Obraz15

Dlaczego Kriolipoliza jest zabiegiem dla Mam?

 • u kobiet które rodziły naturalnie i nie karmią można go wykonać już po ok. 2-3 tygodnie po porodzie
 • zabieg nie wymaga od nas systematycznego przychodzenia przez dłuższy okres czasu, nie wykonujemy go w seriach. Wystarczy jednego dnia poświęcić na niego klika godzin
 • do zabiegu nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, możemy się na niego zdecydować
  w każdej dogodnej chwili zabieg nie wymaga rekonwalescencji wiec od razu wracają Panie do codziennej aktywności
 • koszty związane z zabiegiem są jednorazowe, nie ma potrzeby dokupowania jakichkolwiek preparatów do pielęgnacji domowej

Wpływ zabiegu na skórę

Jako zabieg zimny ma on dobroczynny wpływ na naszą skórę. Oprócz tego, ze niszczy komórki tłuszczowe poprawia tez cały metabolizm komórkowy poprzez usprawnienie przepływów krwi i limfy

Tkanki i skóra poddane zabiegowi poprzez poprawę krążenia zwiększają swoją zdolność do regeneracji, szybciej usuwane są z komórek toksyny a lepiej i w większej ilości dostarczane tlen i składniki odżywcze

Zimno wpływa na obkurczenie włókien kolagenowych co w konsekwencji poprawia napięcie naszej skóry ujędrniając ją. Przynosi to bardzo dobre efekty przy typowych problemach ”brzuszków pociążowych”.

Szybsze usuwanie toksyn i znacząca poprawa krążenia limfy występujące po zabiegu redukują również ilość zgromadzonej nadmiernej ilości wody co w konsekwencji pozwala nam walczyć z problemem cellulitu i skutecznie go eliminować

Zabieg daje stosunkowo szybkie efekty u Pań, które przybrały w ciąży na wadze ponieważ zgromadzony tłuszcz jest “świeży”. Komórki tłuszczowe jeszcze nie są porozpychane. Nie pojawiają się też złogi itp.

Skóra po zabiegu wyraźnie się poprawia, jest jędrniejsza i bardziej napięta.

 

Obraz13_1
Obraz13_2